Na początku optymalizacji strony WWW powinieneś zdefiniować elementy widoczne w wynikach Google. Są to:
Tytuł strony (title) – zalecana długość wynosi do 60 znaków ze spacjami. Szczególnie istotne jest umieszczenie w tytule w słów kluczowych, w kolejności zgodnej z hierarchią ich ważności.
Adres strony WWW (URL, czyli protokół np. https:// + nazwa domeny + ścieżka) – zalecana długość pełnego adresu URL wynosi do 80 znaków. Do rozdzielenia słów kluczowych w scieżce zamiast spacji lub podkreślenia „_” zaleca się używanie średników „-”.
Opis strony (meta description) – zalecana długość wynosi do 160 znaków ze spacjami. Opis powinien być unikalny oraz precyzyjnie wyrażać zawartość podstrony.
W tytule lub opisie zaleca się stosowanie tzw. wezwania do akcji (ang. call to action) np. zwrotów „kup teraz”, „pobierz plik” itp.
Wszystkie powyższe elementy powinny być definiowane indywidualnie dla każdej podstrony, pod kątem wyszukiwarki oraz użytkownika.

1 comment
Dzień dobry,
Proszę o wskazówkę, jaką ścieżkę adresu URL należy dodać do domeny, w menu strony, w sytuacji gdy adres URL w danym elemencie mega-menu w wordpress, jest inny niż tytuł strony.
Dla jasności podam hipotetyczny przykład:
strona internetowa, przyporządkowana do domeny przykladowadomena.pl, nosi nazwę: Najpiękniejsze miejsca i zabytki Warszawy.
Gdybym taką stronę dodał do menu strony, to automatycznie pojawiłby się adres URL
https://przykladowadomena.pl/najpiekniejsze-miejsca-i-zabytki-warszawy/
Ten adres jest jednak za długi, dlatego w menu wpisałbym inną nazwę elementu podmenu np Uroki Warszawy, ale wówczas adres URL będzie taki https://przykladowadomena.pl/uroki-warszawy/
Nie wiem, czy w takiej sytuacji menu będzie kompatybilne ze stroną www. Czy może powinienem dopisać w menu też nazwę strony tj
https://przykladowadomena.pl/uroki-warszawy/najpiekniejsze-miejsca-i-zabytki-warszawy/
Z góry dziękuję za odpowiedź
Piotr